Add le a megrendelésedet 13 óráig, és csomagod akár másnapra megérkezik!

Induljon egészségesen a tanév!

Induljon egészségesen a tanév!

Tanévkezdés = betegségek...? Alig kezdődik el az iskola, az óvoda vagy a bölcsőde, a legtöbb gyerek minden évben már az első pár hét után megbetegszik. És jöhet gyerekfelügyelet, a munkahelyi hiányzás, a betegállomány.

Trepinszki József

A vírusok, baktériumok és a stressz a hibás,

...ha a gyermeked rögtön beteg lesz már a tanév elején?

Az iskolai és óvodai közösségekben, ahol sok gyerek van összezárva egy helyen, óhatatlan, hogy a zárt térben cseppfertőzéssel könnyen és gyorsan felszaporodnak a különféle betegségeket okozó vírusok és baktériumok. Nyáron, a kis családi közösségében sokkal kisebb ez a hatás, de ősszel az osztálytermekben, csoportszobákban a gyerekek gyakorlatilag egymást "fertőzik" meg.

Erre rásegít az időjárás változása is, vagyis az egyre hidegebb, párásabb idő. Mindez a legtöbbször már ilyenkor, a tanév kezdete előtt eszünkbe jut, de aztán mégis mindig "váratlanul", "meglepetésként", ráadásul többnyire a lehető legrosszabbkor ér bennünket.

Tény, hogy amitől Karcsika nem betegedett meg, az lehet, hogy ledönti a lábáról Tomikát. És fordítva. Az iskolában, óvodában és a bölcsiben tehát összekeverednek azok a kórokozók, amelyeket a gyerekek óhatatlanul bevisznek magukkal. A leggyakoribbak ezek közül felsőlégúti megbetegedéseket okoznak, a szokásos torokfájás, orrfolyás, láz, köhögés kombinációjaként.

Ehhez jön hozzá, hogy sok gyerek most először megy iskolába, oviba és bölcsibe, és olyanok is akadnak, akik egyszerűen csak túlzottan izgatottá válnak a tanév elején. Akárhogy is van, a tanévkezdés mindig fokozott stresszel jár.

De az is meglehet, hogy a gyerkőcök épp csak utálnak mindent, ami kötelező. Nem rajonganak egy-egy osztálytársukért, tanárukért - és már a gondolat is frusztrálja őket, hogy ismét az iskolapadba kényszerülnek. A félelem pedig előbb-utóbb mindenkit beteggé tesz, és ez alól a gyerekek sem kivételek.

Olyan hatások érik őket, amik az immunrendszerüket már alapból legyengítik, ezáltal még fogékonyabbá válnak a betegségekre. Így gyakran megesik, hogy szeptember közepére-végére annyi beteg gyermek lesz az orvosi rendelőkben, mint a téli influenza szezonban.

 

Megelőzés: ez a leghatásosabb, amit szülőként, nagyszülőként tehetsz

Jó hír, hogy a közösségi élettel járó betegségeket ugyan elég nehéz elkerülni, de nem lehetetlen. Főleg, ha időben felkészülsz rájuk, hiszen a kulcs ez esetben a megelőzésben rejlik. A megelőzés lényege pedig az immunrendszer jó állapotban tartása.

A gyerekek születésükkor gyenge immunrendszerrel rendelkeznek, ezért is fontos minél tovább az anyatejes táplálás, ami jobban védi a csecsemőket a betegségektől, mint bármi más. A környezeti megbetegítő hatások (vírus, baktérium, gomba) ellen fokozatosan alakul ki a védekezőképességük, a gyerekek a serdülőkorban érik el a felnőttek immunrendszer-erősségét. Addig a felnőttekhez képest könnyebben megbetegszenek.

Bár az iskolától való félelem rendesen hozzátesz a betegségek kialakulásához, általánosságban elmondható, hogy azok a gyerekek betegednek meg először, akiknek kisebb az ellenállásuk, vagyis gyengébb a védekezőképességük (immunrendszerük) a betegséget okozó mikroorganizmusok legyőzésére.

A gyerekek immunrendszerének erőssége alapvetően a szülői gondoskodástól függ. Abszolút nem mindegy, mit kapnak enni-inni, milyen étrendkiegészítőket, természetes immunerősítőket ad egy szülő a gyerekének. Van, amelyik gyerek alig beteg bármilyen közösségbe is kerül, és van, amelyik többet van otthon, mint óvodában, iskolában.

És ez nem a véletlen műve! 

Szerencse, hogy a gyerekek sokkal intenzívebben és hatékonyabban reagálnak a természetes gyógymódokra. Most tehát még nem késő, pont időben vagy, hogy felkészítsd gyermeked szervezetét a tanévkezdésre. Adok is néhány tippet ehhez:

  • A zökkenőmentes átálláshoz ne várd meg az iskolakezdés előtti estét a lefekvési vagy az evési szabályok megváltoztatásával, amiket esetleg lazábban kezeltél a nyári szünidő alatt. Már az iskolakezdés előtti hetekben kezdd meg a fokozatos átszoktatást az iskolai napirendhez, az időben történő lefekvéshez és ébredéshez.
  • Sokat segíthet, ha a szünidő utolsó napjaiban és a hétvégéken a nyár végi jó időt kihasználva minél több időt töltesz gyermekeiddel a friss levegőn, a szabadban. Hanyagoljátok a tévézést, a számítógépezést és az unalmas semmittevést.
  • A kézmosásról... Itt nem is a homok és egyéb szennyezőanyag lemosása a legfontosabb, hanem a mindenféle mikroorganizmus "összegyűjtésének" kockázata. Bár erős immunrendszernél a kézmosás sem annyira döntő fontosságú. De kinek van erős immunrendszere? Ez csak abból derül majd ki, hogy beteg lesz-e a gyerek, vagy sem. Ezért a biztonság kedvéért tanítsd meg gyermekeidnek a rendszeres kézmosást, és ezt az iskolában se feledjék, akár evés előtt, akár kinti játék vagy a mosdó használata után.
  • Figyelj oda gyermekednél a rendszeres folyadékbevitelre, ami fontosabb, mint hinnéd. Persze ne cukros üdítőket, hanem tiszta vizet, gyógyteákat fogyasszon, azok közül is megelőzésre a citromfűhársfa, bodza, kakukkfű és az áztatott csipkebogyó teákat ajánlom, amik kevés mézzel ízesítve nagyon finomak.
  • Az alkoholmentes propolisz tinktúra remek immunerősítő, mézbe keverve a kisebbek is szívesen fogyasztják, vagy ami még egyszerűbb, egyen naponta egy kiskanál propoliszos mézet.
  • A szintén immunerősítő hatású manukamézek közül megelőzésre az MGO 100+ vagy az UMF 10+ hatóanyagtartalmúakat ajánlom, illetve az enyhe gyulladáscsökkentő hatású, apróbojtorján kivonatot tartalmazó változatot, naponta 2 kiskanállal.
  • Fogyaszthat gyermeked méhpempőt is, ebből naponta 0,5-1 grammot javaslok. Ha kellemetlen íze miatt nem enné meg, természetesen mézbe is keverheted. Vagy beszerezheted készen, méhpempős-propoliszos-virágporos krémméz formájában is.

          Amikor mégis megbetegszik a gyerek...

          Ha jól látható, hogy a gyermekednek lappangó betegsége van, vagy "bujkál benne valami", inkább ne menjen iskolába, óvodába, egyéb közösségbe, hanem tartsd otthon. Ez szülőként, nagyszülőként a Te felelősséged, hiszen így nem csak a gyermek gyógyul meg gyorsabban, de az iskolai közösséget is óvod. A közösségbe bekerülő náthás, félig-meddig beteg gyerek ugyanis egyrészt nem is érzi jól magát, és amúgy sem tud megfelelően koncentrálni, ráadásul megfertőzheti a többi, gyengébb immunrendszerű gyereket is.

          Mivel ezeket a "tanévkezdő betegségeket" legtöbbször, több, mint 90%-ban vírusok okozzák, az antibiotikum nem megoldás ellene, mert egyszerűen hatástalan. Ilyen az egyszerű nátha is. Ezzel nem is kellene rögtön a gyermekorvoshoz rohanni, és főként nem a patikába mindenféle agyonreklámozott mű-anyagot beszerezni. De sajnos a mai "előírások" miatt már egy kis orrfolyással is hazazavarják a gyereket. 

          A megfázásos tünetek ellen elegendő, ha gyermeked eszik egy kis erősebb hatóanyagtartalmú manukamézet MGO300+ vagy UMF15+-osat, 3x1 teáskanállal, ugyanis a manukaméz a vírusokat is pusztítja, így sokkal gyorsabb lehet a gyógyulás - ráadásul még finom is. És méhpempőt, napi 2 g-ot öt napig, utána 1 g-ot egy hétig. És igyon sok hársteát hársmézzel

          Minden szülő és nagyszülő azt szeretné, hogy a gyermeke, unokája egész évben egészséges legyen. Ez a közösségi hatás miatt szinte lehetetlen, de a visszajelzések nagyon pozitívak. Csak két példa a vásárlóimtól:

          MGO 300+-os manukamézet használok az ovis gyerekeimnél, már a harmadik üveggel veszem. Csak pozitív tapasztalatom van! Régen úgy nézett ki egy telünk, hogy kicsi nátha - nagy nátha - mandulagyulladás", havi rendszerességgel. Most minden esetben megállunk a "kicsi nátha" fázisnál. Onnan tudom, hogy járvány van, hogy kevés a gyerek a csoportban, és nem onnan, hogy az orvos várótermében ülünk..." - Hazler Mónika, Győr.

          "Először a 100-as manukamézzel kezdtünk, egy ismerős anyuka tanácsára, akinek a kislánya tavaly egész télen beteg volt, és elmondása alapján csak ez a méz használt neki, hogy teljesen meggyógyuljon. Gondoltam, veszteni valónk nincs, és a két éves kislányomnak kezdtem el adni augusztusban, a bölcsőde kezdés előtt, immunerősítés gyanánt. Szeptemberben megbetegedett, elkapta a kéz-láb-száj vírust, és arra beszedett még egy felső légúti fertőzést - mindkettő nagyon enyhe lefolyású volt. Míg a kortársai közül többen kórházba kerültek, vagy hetekig kínlódtak, ő 5 nap alatt letudta az egészet, sőt, a vírust a nyomokból, utólag diagnosztizálta a gyerekorvosunk, aki meg is jegyezte, hogy ezt nagyon könnyen megúsztuk. Ezután, a rossz idő beköszöntével váltottunk a 300+-os mézre, a nagylány minden reggel egy kanállal kap a reggelihez, és ha elfeledkeznék róla, ő maga kéri a "varázsmézet", ahogyan mi hívjuk itthon. Én is szedem, hiszen szoptatós anyukaként nekem is fontos, hogy fitt és egészséges legyek. " - Kosztolányi Júlia, Budapest

          Zárszó

          Egy kis odafigyeléssel (és a fentebb bemutatott méhtermékek és gyógyteák segítségével) jól látható eredményeket érhetsz el, hiszen gyermeked megbetegedések száma a megelőző gondoskodásoddal jelentősen csökkenthető, vagy csak apró és gyorsan múló tünetek (pl. kis nátha minden egyéb tünet nélkül) jönnek elő.

          És még egy utolsó, lényeges dolog itt a végén: ne dőlj be a félelemgerjesztő médiának! Ne félj, ne izgulj, ne stresszelj a rossz dolgokat (háború, válság, áruhiány, koronavírus) besulykoló hírek miatt! Jobb, ha kiiktatod az életedből ezeket a félelemközpontú híreket és reklámokat. Ha ezt tovább közvetíted gyermeked felé, máris tettél egy fontos lépést az egészségesebb élet irányába, sokkal nagyobb az esélyetek bármilyen betegség elkerülésére. Ehhez még rakd hozzá a fentiekből (vagy bárhonnan) az általad kiválasztott természetes immunerősítő módszereket az egész családodra vonatkozóan.

          Ha kérdésed lenne, kérdezz bizalommal az ugyfelszolgalat@mezbarlang.hu e-mail címen, vagy a nyitvatartási időben hívható +36 20 223-8204 tanácsadói telefonszámon.

          Mézes élményekben gazdag, sikeres tanévkezdést kívánok mindenkinek!

          Az Egészség Legyen Veled!  TJ - vezető mézkedvelő, fitoterapeuta-természetgyógyász


          Tetszett a cikk? Akkor kérd az ingyenes mézes-méhes híreket is!

          Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb mézes-méhes hírekről, akciókról és újdonságokról? Iratkozz fel a Mézbarlang hírlevelére: