Tanévkezdés = betegségek...? Alig kezdődik el az iskola, az óvoda vagy a bölcsőde, a legtöbb gyerek minden évben már az első pár hét után megbetegszik. És jöhet gyerekfelügyelet, a munkahelyi hiányzás, a betegállomány.
Méz-Blog
Ezzel a témával azért gondoltam foglalkozni, mert igen közeli az érintettségem, ugyanis a legutóbbi mecseki kiruccanásom alkalmával egész pontosan 4 csimpaszkodó kis szörnyeteget szedtem össze. Nyíri Gabriella írása.
Mézbarlangos kollégáim egytől-egyig tudatos mézfogyasztók és mézhasználók. Megkértem őket, hogy rajtam kívül most meséljenek ők is egy kicsit a sebkezeléssel kapcsolatos tapasztalataikról. Így született ez a cikk.
Cukor kontra méz? Igen! Én sosem voltam nagyon édesszájú. De azért ettem minden fajta édességet, ittam édeseket. Főleg cukrosat. Néha mézeset. Most fordított a helyzet. De ez nem egyik pillanatról a másikra alakult így.
Mit tehetsz a "levegőből jövő" betegségek ellen?
Milyen, a levegőben terjengő összetevőktől „kaphat el” a gyermeked különböző betegségeket? Mikor lesz beteg? Mitől „gyengül le” az immunrendszere? Egyáltalán mi van a levegőben? És létezik-e olyan készülék, ami jó levegőt „csinál”? Ebből a blogcikkből választ kapsz minden kérdésre »
Mézfogyasztás nyáron? Igen!
Gondtalan nyaralás. Minden hepi. Na de ki foglalkozik itt a veszélyekkel? Nincs is rá szükség. Gondolod te! A valóság azonban más. Olvasd el, miért » Még gyakorlott mézfogyasztóként is garantáltan találsz benne újdonságot!
Ezeknek a termékeknek ott a helye a nyári házipatikádban!
Hazánkban a reklámok nagy része valamilyen gyógyszerről szól. Több országban ez be van tiltva. Tény, hogy gyógyszerfogyasztó nemzet vagyunk, európai dobogósok. Pedig különféle méhtermékekkel a házipatikád szinte minden nyári problémádra megoldást jelenthet. Ebből a blogcikkből kiderül, hogyan »
Frissítsd fel magad egy finom mézes itallal: íme a 10 legfinomabb recept!
Egy üdítő alkoholmentes mézes koktél az ebédhez vagy a vacsorához? Remek frissítő a nagy melegben, a mindennapokra és baráti vagy családi összejövetelekre egyaránt. Kápráztass el mindenkit, segítségként ebben a blogcikkben összegyűjtöttem a legjobb recepteket »
Üdítő mézes koktélok alkohollal: íme a legjobb receptek
Nyűgözd le a barátaidat, és készíts olyan koktélokat, akár egy profi mixer! Összegyűjtöttük a legjobb mézes-alkoholos koktélrecepteket, amikkel feldobhatod a nyári estéket! Ha kíváncsi vagy rájuk, ide kattintva máris elolvashatod őket »
Környezetvédelem a Mézbarlangban
Szerencsére már egyre többen tudják, hogy a július a műanyagmentesség hónapja. Ennek apropóján bizony Te magad is sokat tehetsz (akár egy emberként is) a környezetért. Például ezt: ha egyszerűen elkezded szelektíven gyűjteni, ami gyűjthető, egy kicsit jobban odafigyelsz az ételhulladékokra (állítólag évi több mint 100 kg étel megy a szemétbe fejenként!), akkor máris sokat tettél. És még oldalakon keresztül lehetne sorolni a válaszokat. Ebből a blogcikkből pedig megtudhatod, én és a Mézbarlang mit teszünk »
Méregtelenítési kisokos
Tavasszal azt érezzük, hogy „tele” vagyunk. Tele a téli estékkel, a sötét, esős vagy havas lucsokkal, az esti nassolásokkal, sokszor a tél hozta komor gondolatokkal. Fizikálisan itt-ott le is rakódnak ezek, és a kis párnácskák valóban nemcsak a bevitt táplálék lerakódott maradékai, hanem érzelmeink, gondolataink besűrűsödései is. A továbbiakban a méretelenítés legfontosabb szerveinek segítéséről olvashatsz » Ezek a máj, tüdő, vese és a bőr.
A „mézeshetek” helyett… mi csináltunk egy „Mézes Hetek”-et!
Ami 6 napig tart, a Házasság világnapja (február második vasárnapja) alkalmából, hogy elősegítsük a gyermekáldást a párok számára. Azoknak, akik akarnak, de nem jön össze. Meg azoknak, akik előre gondolkozva fel akarnak készülni a nagy napra. Meg azoknak, akik már várandósok és a pocaklakóval együtt panaszok nélkül, egészségben és komplikációmentesen akarják megélni a szülésig tartó időszakot és magát a szülést. Ez sok kedves ügyfelünknek már sikerült, Neked miért ne sikerülne? További részletek a blogcikkben »
Jó szex nélkül lehet élni, de minek...
Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadónk írt egy remek blogcikket "mézeshetek" témában, melyben egy sokak által tabutémának ítélt dolgot, mégpedig a szexualitást járja körbe amolyan mézkedvelő szemmel. Gabi remekül összefoglalta cikkében, hogy mi okozhat libidócsökkenést a férfiaknál, és milyen fizikai és pszichés okai vannak a nők esetében a csökkent vágyaknak, és kitér arra is, hogy mit tehetünk, ha libidócsökkenést tapasztalunk magunknál vagy a párunknál? Ha kíváncsi vagy a válaszra, mindenképpen olvasd el Gabi blogcikkét »
Minden, amit a Bálint napról tudni érdemes
Az 1800-as években kezdett divatba jönni ez a nap, általában virágot, édességeket adtak egymásnak a szerelmesek. A Bálint napi ünneplés a rendszerváltás után „érkezett” hazánkba, és Valentin napként vált ismertté és népszerűvé. Nem is gondolnád, hogy magyar népi hiedelmek is kapcsolódnak Bálint napjához... Ebben a blogcikkben elárulom, milyenek »
Méregtelenítési kisokos
Tavasszal azt érezzük, hogy „tele” vagyunk. Tele a téli estékkel, a sötét, esős vagy havas lucsokkal, az esti nassolásokkal, sokszor a tél hozta komor gondolatokkal. Fizikálisan itt-ott le is rakódnak ezek, és a kis párnácskák valóban nemcsak a bevitt táplálék lerakódott maradékai, hanem érzelmeink, gondolataink besűrűsödései is. A továbbiakban a méretelenítés legfontosabb szerveinek segítéséről olvashatsz » Ezek a máj, tüdő, vese és a bőr.
Betegségűző „titkos összetevő”: a tömjén
A tömjén már évezredek óta az emberek szolgálatában áll. Jelenlegi világhelyzetünkben mondhatni, a reneszánszát éli, mint természetes gyógyhatású készítmény. De mi is az a tömjén, és mire használták régen és mire használják napjainkban? Miért van szó szerint aranyárban, és mitől lett „csodaszer”, és jelent megannyi betegségre 100%-ban természetes, mellékhatások nélküli gyógyírt? Ebből a blogcikkből minden kiderül »
Egyenesen Ausztráliából: a különleges manukafák és az egészséges, boldog méhek ajándéka
Aki hallott már a manukamézről, az nagy valószínűséggel azt is tudja róla, hogy ez a méz Új-Zélandról származik. Bár a világ manukaméz termelésének nagy része (éves szinten 95-97%-a) tényleg innen kerül ki, azonban Ausztráliában is honos a manukának nevezett teafafajta. De honnan és hogyan kerül a legerősebb manuka hozzánk, a Mézbarlangba? Ebből a blogcikkből megtudod »
Manuka jelölésekről érthetően
Sokszor még rendszeres manukaméz fogyasztók sincsenek tisztában, hogy mi az az UMF meg MGO a manukamézes csomagoláson. Nem is csoda! Hiszen elkezd valaki valamilyen manukamézet fogyasztani, jó, sőt kiváló tapasztalatai vannak, ezután is ezt veszi. Miért kéne tudni, hogy UMF vagy MGO, meg hogy mit jelent? - gondolhatjuk. De azért vannak, akik egy kicsit tájékozottabbak akarnak lenni manukaméz-jelölés-ügyben. Egyszerű, érthető és fontos dolgokat írtam Neked. Olvasd el »
Manukamézes kulisszatitkok
Manukaméz vevővélemények
A méhpempő mellet a manukaméz a másik legjobban fogyó termékünk. Aki kipróbálta, használja. A manukaméz vásárlóink döntő többsége (97%-a) visszatérő megrendelőnk. Kell ennél több? Hát persze, hogy kell! Kell, hogy mindenki megismerje ezt a gyógymézet, ezért a nagyon sok visszajelzésből egy jó nagy csokor tapasztalatot most közzéteszek. Olvasd el itt »
Élelmiszernek és gyógyszernek is tekinthető a manukaméz
A manukamézet köztudottan a mézvilág királyának tartják. Bizonyára már benned is felmerült az a kérdés, hogy a manukaméz, mint a természet egyik legerősebb vírusellenes gyógyszere, hatékonyan segíthet-e a COVID-19 elleni védekezésben? Ebből a cikkből kiderül »
Méhpempő vevővélemények
Ezt a bejegyzést Kedves Vásárlóink írták. Én csak szerkesztettem. A méhpempőt nem véletlenül mondják életelixírnek. A most leírt tapasztalatok is erről tanúskodnak. Olvasd el és higgy! Más tapasztaiban, a méhpempőben és magadban. Tovább a vevővéleményekhez »
Gyógyteákról, kicsit másként
Milyenek az emberek. Ha nincs félelemkeltés, jóval kevesebbet foglalkoznak a betegségmegelőzéssel. Most van. Most általános a félelem(keltés). A többség félelemtől vezérelve védekezik. Ki ezzel (maszk, karantén), ki azzal (immunerősítés), ki mindkettővel. Most az immunerősítésről írok a továbbiakban, a gyógyteákkal összefüggésben.
Méhecskés viccek
Mindenki szeret kacagni, ám korántsem ugyanazokat a dolgokat tartjuk viccesnek. Épp ezért gyűjtöttük össze az általunk legjobbnak tartott méhecskés vicceket. Van köztük Jean-vicc, favicc, skótvicc, rendőrvicc. Nincs más teendőd, mint elolvasni őket és mosolyogni. :) Tovább a méhecskés viccekhez »
Fekete berkenye, csipkebogyó, homoktövis és málna a legfinomabb mézbe keverve
Négy bogyós gyümölcs liofilizálva, megszámlálhatatlan pozitív tulajdonsággal, mindez mézzel vegyítve, hogy az élettani hatásokat maximalizálni tudjuk. És közben az ízlelőbimbóink is kényeztetve vannak. Lehetne ennél is jobb? A válasz igen! Ebből a blogcikkből kiderül, hogyan »
Mi a helyzet a külföldi mézekkel?
Bevezetőnek egy senki által nem említett megközelítés: mi lenne, ha más országokban is ágálnának a külföldi mézek ellen? Mi lenne a magyar méhészekkel, akik által termelt méz 70-80%-a külföldön landol? Egyebek ebben a blogbejegyzésben »
ÉL-ELEM
avagy 7 érdekes gondolat az október 16-i Élelmezési Világnap apropóján
Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO Rómában ülésező konferenciáján, 1979-ben egy magyar határozati javaslat alapján nyilvánította élelmezési világnappá október 16-át. Ennek a világnapnak az a célja, hogy mozgósítsa a kormányokat és a közvéleményt az emberiség nagy részét sújtó élelmezési gondok orvoslására. Ha tudni szeretnéd, én mit gondolok az élelmezési helyzettel kapcsolatban, kattints ide, és olvasd el az erről írt blogcikkemet »
Több mint 2 millió forint értékű adománnyal segítettünk!
Február közepén Pécelen jártunk a Tetovált Állatmentőknél, és több mint 2 millió forint értékben adományoztunk az Apipet Immuno nevű termékünkből a menhely részére. Az itt élő, nehéz sorsú, korábban megkínzott, elhagyott, vagy balesetet szenvedett állatok felépülését egy olyan, kutyabarát méhészek által kifejlesztett, 100%-ban természetes készítménnyel támogattuk, ami kifejezetten az immunhiányos kutyák részére nyújt segítséget. Nyíri Gabriella blogbejegyzéséből kiderülnek a részletek. Videóval! »
Gyerekes szülők, nagyszülők tapasztalatai
Ezeket a véleményeket manukaméz vásárlóink küldték be. Többnyire szülők, de vannak nagyszülők is, akik unokáiknak vették a manukamézet. Tanulságosak, őszinték és szívmelengetők. Olvasd el, és gondolkozz el egy kicsit a lehetőségeiden »
Újévi kívánságok és célkitűzések
A képen látható humoros Mézbarlang újévi üdvözlet mellett kívánok Neked minden jót 2024-re, amit csak akarsz! Hidd el, ennél jobbat tényleg nem lehetne kívánni... Hogy miért nem? Olvasd el B.Ú.É.K. blogcikkemet, és megtudod »
Mézes-méhes ünnepi köszönet
Először is minden kedves méz- és méhkedvelő olvasómnak és vásárlómnak Mézédes Ünnepeket kívánok! Másodszor pedig az ünnepi jókívánságaimmal együtt egyúttal szeretnék köszönetet is mondani. Hogy pontosan kiknek és miért, az ebből a rövidke ünnepi blogbejegyzésből kiderül »
Mérgező csokimikulást a csizmákba? Azt azért nem, de!
Ez az elsőre meghökkentőnek tűnő alcím a finomított cukrokkal készült csokoládéfigurákra utal. Amilyeneket valószínűleg a Te gyermekednek, unokádnak is zsákszámra hoz majd a Mikulás. Ha nem Tőled, akkor majd más családtagoktól. Éppen emiatt nem árt, ha így előre tisztában leszel vele, milyen veszélyt rejt a Mikulás puttonyából előkerülő csokimikulás-dömping. Akár kisebb, akár nagyobb a gyerkőc, azt hiszem Tőled biztosan nem fog ilyesmit kapni Mikulásra, miután ezt a blogcikket elolvasod »
ÉL-ELEM
avagy 7 érdekes gondolat az október 16-i Élelmezési Világnap apropóján
Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO Rómában ülésező konferenciáján, 1979-ben egy magyar határozati javaslat alapján nyilvánította élelmezési világnappá október 16-át. Ennek a világnapnak az a célja, hogy mozgósítsa a kormányokat és a közvéleményt az emberiség nagy részét sújtó élelmezési gondok orvoslására. Ha tudni szeretnéd, én mit gondolok az élelmezési helyzettel kapcsolatban, kattints ide, és olvasd el az erről írt blogcikkemet »
Vegyél részt a Mézbarlang Versíró Pályázatán és nyerj értékes mézes ajándékcsomagot
Meghosszabbítva április 5-én éjfélig! Írj egy tetszőleges terjedelmű verset, aminek a szövegében valahol szerepel a "Mézbarlang" szó, kivéve a címében, mert az túl könnyű lenne :) Küldd el nekünk a verset "Versíró pályázat" tárggyal az ugyfelszolgalat@mezbarlang.hu címre, az e-mailbe írd bele a nevedet és a telefonos elérhetőségedet, hogy értesíteni tudjunk, ha a Te versed lesz a két legjobbnak ítélt pályamű egyike! Eredményhirdetés: 2021. április 15-én csütörtökön. További részletek itt »
Megmutatjuk a két győztes költeményt és a 7 (szerintünk) legjobbat!
Először is szeretnénk megköszönni, hogy több mint 170(!) verset küldtetek be pályázatunkra. Mi sem számítottunk arra, hogy felhívásunknak ekkora sikere lesz, sokan több remekművel is pályáztak. Örömmel olvastuk egytől-egyig mindegyik költeményt. Az általunk legjobbnak ítélt 9 versből 12 fős csapatunk nem tudta eldönteni, kik legyenek a nyertesek, ezért végül a szerencsére bíztuk, így került kihúzásra a két nyertes. Ha kíváncsi vagy rájuk, és a győztes versekre, ebben a blogcikkben elolvashatod őket, és a további 7 (szerintünk) legjobbat »
Az aromaterápia segít egyensúlyt teremteni a test és a lélek között
Vannak olyan zenék, amelyek annyira csodálatosak, hogy szeráfi zenének is nevezik őket, a belőlük sugárzó, emberin túlmutató minőség miatt. De ha az angyaloknak lehet éneke, akkor bizony lehet illata is. Léteznek ugyanis olyan illatok, amelyek ugyanúgy az isteni felé mutatnak, bármennyire is a hétköznapi oldalukról ragadhatóak meg. Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk legújabb blogcikkéből sok-sok érdekességet tudhatsz meg róluk »
dōTERRA, a Föld ajándéka
Aromaterápiáról szóló cikksorozatunk második részében eláruljuk, hol találtuk meg azokat az olajokat, amelyeket bátran merünk ajánlani terápiás céllal, és melyik az a cég, aminek az alapmottójával 100%-ban azonosulni tudtunk: „Legyen minden családban egy gyógyító”. Miért pont a dōTERRA? Ha kíváncsi vagy a válaszra és a további részletekre, olvasd el Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk újabb cikkét a gyógyító illatokról »
Videósorozatot indítunk a méhtermékekről, gyógyteákról és illóolajokról, íme az első rész
Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk közreműködésével áprilistól kezdődően hétről-hétre újabb rövid ismeretterjesztő videóval fogunk jelentkezni. Minden bejelentkezésben egy-egy éppen aktuális témáról lesz szó. Az első videó "A nyugodt napokért" címet kapta, és a stresszcsökkentésről és a nyugodt alvásról szól. Ide kattintva máris megnézheted »
Méhtermékek, gyógyteák és illóolajok videóban bemutatva: íme a második rész
Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk immár másodszor állt a kamerák elé. Újabb videónk "Az egészséges ízületekért" címet kapta, és a mozgásszervi panaszok megelőzéséről és enyhítéséről szól. Nézd meg, mit mond Gabi erről szinte mindig aktuális témáról »
Videósorozat méhtermékekről, gyógyteákról és illóolajokról: itt a harmadik rész
Természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk, Nyíri Gabriella ismét egy igen aktuális témával jelentkezik. Vlogsorozatunk harmadik részének a "Fogyókúra és anyagcsere javítás" címet adtuk, és a súlycsökkentés témakörét járja körbe. Nézd meg, milyen természetes megoldásokat javasol Gabi arra, ha fogyni szeretnél »
Videósorozat méhtermékekről, gyógyteákról és illóolajokról: mutatjuk a negyedik részt
Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk megint egy szuper nyári témával jelentkezik. Vlogsorozatunk negyedik részének a "Kirándulj biztonságban" címet adtuk, témája a sebkezelés és a rovarriasztás. Nézd meg, milyen terméket javasol Gabi arra, hogy felkészülten indulj kirándulni »
Videósorozat méhtermékekről, gyógyteákról és illóolajokról: nézd meg az ötödik részt
Természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk, Nyíri Gabriella a folytatásban ismét egy igen aktuális nyári aktualitással jelentkezik. Vlogsorozatunk ötödik részének a "Strandolj bátran" címet adtuk, témája a strandoláskor előforduló gombás fertőzések elkerülésére vagy kezelése. Nézd meg, milyen terméket javasol Gabi arra, hogy bátran strandolhass »
Videósorozat méhtermékekről, gyógyteákról és illóolajokról: elkészült a hatodik rész
Nyíri Gabriella természetes gyógymódok tanácsadó kolléganőnk, a ismeretterjesztő sorozatunk hatodik részében az idei utolsó nyári témával jelentkezik. Ez a rész a részének az "Energetizáld magad méhpempővel" címet kapta, és arról szól, hogyan energizáld magad méhpempős ampullák segítségével. Nézd meg, milyen termékeket ajánl Gabi arra, hogy így a nyár végére is maradjon energiád »
Az ember alapvetően tökéletesnek születik le erre a csodás Földre. És szívja be magába a környezetéből a mindenféle hatásokat. Aztán meg birkamódon követi a tudatalattiba beívódott mintákat.
Június ötödike a Környezetvédelmi világnap. Ötven évvel ezelőtt ezen a napon kezdődött Stockholmban az ENSZ első, „Ember és bioszféra” címet viselő környezetvédelmi világkonferenciája.
Van olyan, hogy Boldogság világnapja, március 20-án tartják. Apropónak pont jó erre a blogbejegyzésre. Gondolatébresztőnek is megfelelő. Másra nem. Mármint ez a világnap. Hogy miért? Elmondom.
Nem akkor kell kutat ásni, ha megszomjaztunk – tartja a kínai közmondás. Ez nagyon illik az emberek betegségekkel kapcsolatos nézetére is. Mert csak akkor foglalkozunk az egészséggel, amikor már nincs.
Tudtad, hogy a fogadalmak 80%-a már februárban meghiúsul? És a maradéknak a 80%-a is szép lassan ködbe vész. Elgondolkoztál a te fogadalmaidon? Abból mennyit tartottál be?
A szomorúság sokszor téma mostanában, így október vége felé meg különösen. Bár az ősi kelta Halloween ünnep begyűrűzése hazánkba adhat valamiféle jókedvet is Mindenszentek és a Halottak Napja előtt.
Az ENSZ október 17-ének a „Szegénység elleni küzdelem világnapja” titulust adta 1992-ben. De mit is jelent a szegénység? A mesterségesen meghatározott „létminimum” alatt élőket? Azokat, akiknek kevés a pénzük?
Szerintem Te, aki ezt olvasod, nem vagy normális! Hogy miért mondom ezt - és tulajdonképpen mit is jelent az, hogy normális? Ebből a cikkből garantáltan kiderül.
Sokan sokféleképpen jövendölik a vírus-válság utáni (?) világot. Van, aki negatívan látja, van, aki pozitívan. Én alapból a pozitív oldalát keresem ennek az egész hisztihadjáratnak.
Azt hittem, hogy az előző [Nooooormális…? (2)] írásom az utolsó, de a helyzet közbeszólt. Ezért úgy döntöttem, havonta írok egy blogcikket a hozzám hasonló „normáltalan” emberekről – „normáltalan” embereknek. :)
Minden évben október utolsó vasárnapjának hajnalában van óraátállítás: hajnali 3 óráról 2 órára kell visszaállítani az óráinkat. Tehát most visszakapjuk azt az egy órát, ami márciusban "elveszett". Szerinted ez normális?
Megnéztem a legújabb David Attenborough filmet. Címe: Egy élet a bolygónkon. A nooooormálisokról szól. Vagyis a „normális” emberi tevékenység által előidézett katasztrófahelyzetről.
„Minden méreg, és semmi sincs méreg nélkül, csupán a mennyiségtől függ, hogy valami méreg-e, vagy sem.” - (Paracelsus, 1493-1541) A fenti mondat írója svájci orvos-polihisztor csodabogár volt.
Azzal kezdődik ez a történet, hogy Mindenkit állandóan lebeszéli Valaki a nem megszokottról. Aztán fordul a kocka, így lesz Mindenkiből (is) Valaki. Hát, elsőre ez így bonyolultul hangzik, de meg fogod érteni.
Március 10. Magyarországon a Beporzók Napja. Tudtad, hogy a rovarokon (vad és háziméhek, lepkék, darazsak stb.) kívül a világ más részein vannak beporzó madarak és denevérek is?
Fél, hogy „elkapja” kovidot, mert manapság még az autóbalesetek áldozata is ettől hal meg. Fél, hogy ha nem kap vakcina útlevelet, lemarad valamiről. Nem mehet moziba ízesített popkornt enni és kólát inni.
Bevezető kérdés: mit választanál? #1. Három millió Ft-ot egyből kp a kezeid közé? #2. Egy fillért a bankszámládra úgy, hogy 31 napon keresztül naponta megduplázódna a pénzed?
Kollégáimat még tavaly (2020) áprilisában megkérdeztem: mi a jó ebben a „koronás” helyzetben? Ennek immár 14 hónapja. A napokban hogy hogynem, de ismét elém kerültek a válaszaik.
Az ókor egyik legnagyobb gyógyítójának, Hippokratésznek tulajdonítják azt a mondást, hogy: „A halál a belekben lakozik.” Nekem jobban tetszőbben úgy mondanám, hogy: Az Élet a belekben lakozik.